Szkolenie z zakresu stosowania nowoczesnych technologii w nauczaniu

„Kluczem do rozwoju osobistego jest wzbogacanie umysłu i ulepszanie charakteru.” – T. Harv Eker

8 kwietnia 2024 r., w dwuosobowym zespole, Natalia i Kamil, rozpoczęliśmy szkolenie z zakresu stosowania nowoczesnych technologii w nauczaniu.
Pierwszy dzień upłynął na zapoznaniu się z uczestnikami, przedstawieniu programu kursu oraz ćwiczeniach, które miały na celu uzmysłowić nam czynniki wpływające na rozwój kreatywności.
Drugi dzień kursu w Rzymie to czas eksplorowania nowych aplikacji, które pomagają w efektywnym i atrakcyjnym prowadzeniu zajęć. Bohaterami dnia były aplikacje Milanote i Padlet.
Trzeci i czwarty dzień kursu służyły przede wszystkim odkrywaniu typów naszej kreatywności. Dowiedzieliśmy się o sobie ciekawych rzeczy na podstawie przeprowadzonych testów i wywiadów. Okazało się , że Natalia to typ innowatora, a Kamil – wizjonera.
W kolejnych etapach kursu wkroczyliśmy w świat niesamowitych aplikacji, takich jak Gather Town czy Goosechase, których działanie przetestowaliśmy w terenie, pracując w międzynarodowych zespołach.
Ostatnie dni kursu upłynęły nam na podsumowaniu i ewaluacji kursu za pomocą aplikacji Book Creator. Tworzyliśmy własne książki, dzięki którym zatrzymamy nie tylko zdobytą wiedzę, ale również wspaniałe wspomnienia.
Zgodnie z nazwą kursu rozdanie dyplomów nastąpiło w oryginalny i kreatywny sposób.
A z Rzymu oprócz nowych umiejętności przywieziemy również wspaniałe znajomości. „Rozwój to nie kwestia osiągnięcia perfekcji, ale rozszerzania świadomości”.

Natalia Sajewska, Kamil Jabbar